centaury انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار

centaury: انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار روز پنجم اردیبهشت سازمان میوه و تره بار نرخ میوه روز سه شنبه شیراز

گت بلاگز اخبار اجتماعی خشک شدن فضای سبز اصفهان جبران کردنی نیست / شهردار اصفهان

شهردار اصفهان گفت: خشک شدن فضای سبز از جمله درختان چنار در اصفهان جبران کردنی نیست و جهت برطرف مسئله آب شرب باید راهکار دیگری به جز استفاده از چاه‌ها اندیشیده ش

خشک شدن فضای سبز اصفهان جبران کردنی نیست / شهردار اصفهان

شهردار اصفهان: خشک شدن فضای سبز اصفهان جبران کردنی نیست

عبارات مهم : آموزش

شهردار اصفهان گفت: خشک شدن فضای سبز از جمله درختان چنار در اصفهان جبران کردنی نیست و جهت برطرف مسئله آب شرب باید راهکار دیگری به جز استفاده از چاه ها اندیشیده شود.

به گزارش مهر، قدرت الله نوروزی پیش از ظهر سه شنبه در نشستی با فعالان محیط زیستی استان اصفهان و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست، اتاق بازرگانی استان اصفهان با بیان اینکه مطابق اصل ۵۰ قانون اساسی، توسعه اقتصادی اگر منجر به تخریب محیط زیست شود ممنوع هست، اظهار داشت: محیط زیست و راهی که جهت توسعه پایدار وجود دارد باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تنها جهت پرسشها امروز راهکار نداشته و آیندگان را نیز مدنظر قرار بدهد.

خشک شدن فضای سبز اصفهان جبران کردنی نیست / شهردار اصفهان

وی با بیان اینکه در واقع توسعه پایدار باید حال و آینده را توامان مدنظر قرار دهد و نباید تمام منابع را جهت نیازهای کنونی جامعه مصرف کند، افزود: توسعه پایدار و بر این اساس درآمدهای نفتی باید به صنعت، ثروت و یا کالایی تبدیل شود که آیندگان نیز از آن استفاده کنند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه توسعه فضای سبز و حفظ و نگهداری آن یکی از راهکارهای حفظ محیط زیست هست، افزود: شهر اصفهان دارای هشت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی است و پیش از وجود این واحدهای صنعتی ۱۲ هزار هکتار فضای سبز به انواع متفاوت در آن موجود بوده که این میزان فضای سبز زیستی سلامت را جهت مردم تامین می کرده است.

شهردار اصفهان گفت: خشک شدن فضای سبز از جمله درختان چنار در اصفهان جبران کردنی نیست و جهت برطرف مسئله آب شرب باید راهکار دیگری به جز استفاده از چاه‌ها اندیشیده ش

۵ هزار هکتار فضای سبز اصفهان در برابر ۸۵۰۰ واحد صنعتی

وی با بیان اینکه امروز در خوش بینانه ترین حالت پنج هزار هکتار فضای سبز در برابر هشت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی وجود دارد، ابراز داشت: در برابر این حجم عظیم آلودگی ناشی از فعالیت خودروها و صنایع، اقلیم و محیط زیست اصفهان در خطر است و اگر جهت آن چاره ای اندیشیده نشود این خطر مضاعف می شود.

نوروزی تصریح کرد: بعضی می گویند آب چاه هایی که اصلا قابل نوشیدن نیست و ما جهت فضای سبز استفاده می کنیم راهکاری جهت کمبود آب شرب قرار دهیم، که باید گفت؛ این چه راهکاری است؟

وی اضافه کرد: حقوق بین المللی نیز می گوید که «آب شرب سالم» حق بشری است و نه فقط «آب شرب». چه کسی می گوید که این آبهای شرب سالم است.

خشک شدن فضای سبز اصفهان جبران کردنی نیست / شهردار اصفهان

خشک شدن درختان چنار در اصفهان جبران کردنی نیست

شهردار اصفهان با بیان اینکه با این راهکار امکان خشک شدن فضای سبز اصفهان وجود دارد، تاکید کرد: خشک شدن فضای سبز از جمله درختان چنار در اصفهان جبران کردنی نیست و می تواند منجر به زیاد کردن افسردگی، بحران امنیتی و ایجاد یاس شده است و نومیدی حاصل از آن منجر به چالش های امنیتی شود.

شهردار اصفهان گفت: خشک شدن فضای سبز از جمله درختان چنار در اصفهان جبران کردنی نیست و جهت برطرف مسئله آب شرب باید راهکار دیگری به جز استفاده از چاه‌ها اندیشیده ش

وی اضافه کرد: بر این اساس مسئولان محیط زیست نیز باید بر این امر حساس باشند چراکه راهکار برطرف مسئله آب شرب به نوعی دیگر است.

تنها با تشکیل مرکز و ارائه آموزش نمی توان حساسیت جامعه به محیط زیست را زیاد کردن داد

نوروزی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه تنها با تشکیل مرکز و ارائه آموزش نمی توان حساسیت های جامعه نسبت به محیط زیست را زیاد کردن داد، گفت: نشانه گذاری آموزش ها باید از سنین پایین و در مدارس و مهد کودک ها شکل بگیرد و در واکنش‌ها آنها از این سنین موثر باشد.

خشک شدن فضای سبز اصفهان جبران کردنی نیست / شهردار اصفهان

وی با اشاره به ضرورت حضور مسئولان آموزش و پرورش در این جلسات گفت: آموزش محیط زیست جهت سلامت جامعه بسیار بافایده است و بر این اساس باید کارها اساسی در این راستا انجام شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در شهر اصفهان تعداد بسیاری فرهنگسرا وجود دارد که می توان برنامه های آموزشی در خصوص محیط زیست را در این مکان ها ارائه داد، ابراز داشت: شهرداری اصفهان این آمادگی را دارد که فرهنگسراهای موجود در سطح شهر را در اختیار فعالان محیط زیست قرار دهد.

افرادی منتفع از آلوده کردن محیط زیست در برطرف آلودگی همکاری کنند

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه افرادی که محیط زیست را آلوده کرده و از قِبل آن نفع می برند باید علاوه بر پرداخت هزینه این آلودگی در برطرف آن از نظر فکری و مادی همکاری کنند، بیان داشت: مبارزه جهت داشتن محیط زیست سالم کار بسیار مشکل است که نیاز به بسیج همگانی و کارهای فرهنگی و همکاری تمامی نهادها مانند صنایع، آموزش و پرورش و بخش های متفاوت دارد و تنها با امید به تاسیس مرکز آموزشی قابل دسترسی نیست.

نوروزی با بیان اینکه محیط زیست از بحث های کلیدی ماست و همواره آرزوی خدمت در این راستا را داریم، اظهار داشت: در این میان ارگان هایی مانند شهرداری و شرکت محیط زیست نقش اساسی دارد و «ان جی او» ها و نهادهای غیردولتی نیز باید با تشکیل یک نهاد، همکاری فعال تری در این راستا داشته باشد تا با همکاری یکدیگر اصفهان را از این اوضاع نجات بخشیم.

واژه های کلیدی: آموزش | شهردار | نوروزی | همکاری | آموزشی | اصفهان | شهرداری | شهردار اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog