centaury انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار

centaury: انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار روز پنجم اردیبهشت سازمان میوه و تره بار نرخ میوه روز سه شنبه شیراز

گت بلاگز اخبار بین الملل ، کره شمالی، چین نیست&quot، &quot

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی در مطلبی ضمن مقایسه تعامل‌های فعلی آمریکا با کره شمالی با تعامل‌هایی که در اوایل دهه 1970 بین آمریکا و چین انجام می‌شد، نوشت که انگی

، کره شمالی، چین نیست&quot، &quot

"کره شمالی، چین نیست"

عبارات مهم : انگیزه

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی در مطلبی ضمن مقایسه تعامل های فعلی آمریکا با کره شمالی با تعامل هایی که در اوایل دهه 1970 بین آمریکا و چین انجام می شد، نوشت که انگیزه های مدیر جمهور فعلی آمریکا از دیدارش با دیکتاتور کره شمالی قابل مقایسه با روند اصلاح روابط آمریکا با چین در دهه 1970 نیست و در عین حال انگیزه های چین در آن دوران با انگیزه های فعلی کره شمالی متفاوت هست.

به گزارش ایسنا، پایگاه بلومبرگ نوشت: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رهبری کشوری را در دست دارد که منحصرا متکی به چین جهت قدرت و تجارت و ادامه حیات حکومتش است.

اما روابط چین با اتحاد شوروی در وقت ریاست جمهوری ریچارد نیکسون یک روابط “کشور – مشتری” که کره شمالی فعلی با چین دارد، نبود آیا که در آن وقت چین دشمن اتحاد شوروی محسوب می شد و روابط دو طرف همچون دو ابرقدرت دشمن یکدیگر بود و حکومت مائو زدونگ به این نتیجه رسیده بود که با آمریکا علیه شوروی به عنوان یک دشمن یکسان همکاری کرده و یکی از دشمانش را تبدیل به دوست خود کند.

، کره شمالی، چین نیست&quot، &quot

در عین حال رهبر آن وقت چین به دنبال آن بود که با دشمن مشترکش همکاری کند و آن را تبدیل به دوستش کند ولی چنین موقعیتی جهت کیم جونگ اون وجود ندارد.

با این حال بلومبرگ می نویسد: دو نظریه راجع به انگیزه های کیم جونگ اون وجود دارد که یکی وحشت و دیگری اطمینان است.

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی در مطلبی ضمن مقایسه تعامل‌های فعلی آمریکا با کره شمالی با تعامل‌هایی که در اوایل دهه 1970 بین آمریکا و چین انجام می‌شد، نوشت که انگی

مایکل اوسلین، کارشناس موسسه هوور گفت: یک تئوری این است که کیم از ترامپ می ترسد و نمی داند او تا کجا پیش خواهد رفت و کمپین فشار حداکثری آمریکا این نظر را تقویت می کند و احتمالا کیم جونگ اون مشاهده می کند که در آینده ای نزدیک به نقطه شکست خواهد رسید. به همین علت به دنبال نشست با ترامپ است تا فشارها را کم کند.

اوسلین خاطرنشان کرد: تئوری دوم این است که کیم جونگ اون توانایی های هسته ای و موشکی خود را نشان داده و احساس می کند جهت یک مذاکره به جایگاه قدرت رسیده است.

این کارشناس ادامه داد: این احتمال وجود دارد که کیم جونگ اون به این نتیجه رسیده که می تواند در این نشست که ظاهرا بر سر شرایط خلع سلاح او است از آمریکا قول بگیرد که کره شمالی را به عنوان یک کشور هسته ای به رسمیت بشناسد.

، کره شمالی، چین نیست&quot، &quot

با این حال بلومبرگ نتیجه می گیرد: شانسی جهت اینکه نشست ترامپ و کیم جونگ اون مثل نشست نیکسون در سال 1972 با رهبر چین باعث ایجاد یک ابرقدرت دیگر بشود وجود ندارد. چین دیکتاتوری باقی مانده و خطری جهت همسایگانش است ولی حدود 50 سال پیش روند باز شدن این کشور و عادی سازی روابط با آن باعث مدرنیزه شدن اقتصادش و خارج شدن میلیون ها نفر از فقر شد و امروزه چه بخواهیم چه نخواهیم چین نقش مهمی در دنیا دارد ولی هیچ کدام از آنها جهت کره شمالی مصداق ندارد و کره شمالی بعد از آن هم چنان یک کشور مشتری باقی می ماند.

واژه های کلیدی: انگیزه | آمریکا | آمریکایی | کره شمالی | کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog