centaury انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار

centaury: انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار روز پنجم اردیبهشت سازمان میوه و تره بار نرخ میوه روز سه شنبه شیراز

گت بلاگز فضای مجازی افزایش فالوور شگرد تازه مجرمان سایبری

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، گفت: زیاد کردن فالوور به بهانه دزدی اطلاعات شگرد تازه مجرمان سایبری در اینترنت هست.

افزایش فالوور شگرد تازه مجرمان سایبری

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرگرد حمید کیانی با اشاره به تکنیک زیاد کردن فالوور، عنوان کرد: مدتی است در اینترنت باب شده است که افراد سودجو با استفاده از تبلیغات جالب تلاش دارند بازدیدکنندگان را با خود همراه کرده و اهداف مجرمانه خود را عملی نمایند.

وی از دزدی اطلاعات به عنوان یکی از مهمترین اهداف مجرمانه سودجویان سایبری نام برد و گفت: یکی از مواردی که حریم شخصی بازدیدکنندگان در اینترنت را ترساندن می کند، اطلاعاتی است که در پیج ها و اکانت های خود منتشر کرده اند.

عبارات مهم : طراحی

اطلاعاتی که ممکن است با استفاده از ترفندهای متفاوت و مهندسی اجتماعی به دست افراد سودجو بیفتد.
سرگرد کیانی ادامه داد: جدای از واقعی یا غیر واقعی بودن اعضا (فیک ممبرها) باید نسبت به راه های زیاد کردن این اعضا و فالوورها دقت بیشتری به خرج داد.
وی تبلیغات جالب را یکی از بااهمیت ترین راه های موجود جهت ترغیب بازدیدکنندگان به انجام خواسته های مجرمان دانست و گفت: با همین تبلیغات جالب و رنگارنگ است که بازدیدکنندگان فریب آنها را خورده و اقدام به انتشار اطلاعات مهم، راه اندازی نرم افزارهای پیشنهادی و… نمایند.
این مقام مسئول با اشاره به نرم افزارهای طراحی شده است در زمینه زیاد کردن فالوور افزود: در حال حاضر بعضی از اپلیکیشن ها جهت زیاد کردن فالوور بازدیدکنندگان طراحی شده است است به نحوی که بعد از راه اندازی به وسیله بازدیدکنندگان و عضویت در کانال ها و گروه های مختلف، تعداد فالورهای آنان زیاد کردن چشم گیری پیدا خواهد کرد. در واقع این افراد کسانی هستند که از همین نرم افزار استفاده کرده اند.
وی به دزدی نام کاربری و رمز عبور بعضی از این اپلیکیشن ها اشاره کرد و افزود: روال عادی کار با این اپلیکیشن های به این صورت است که بعد از راه اندازی باید شماره تلفن و یا ایمیل خود را به همراه رمز عبور صفحات و پیج های خود را ثبت نمود و از طریق عضویت در دیگر کانال ها، تعداد فالوورهای خود را زیاد کردن داد. ولی به تازگی مشاهده شده است بعضی از این نرم افزارها بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور، کاربر را به صفحه ای جعلی لینک می دهد.
رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری از این روش به عنوان فیشینگ نام برد و تصریح کرد: افراد سودجو با طراحی صفحاتی جعلی به دنبال دزدی اطلاعات بازدیدکنندگان می باشند. دراین روش هم افراد سودجو با طراحی نرم افزارهای جعلی به دنبال دستیابی به نام کاربری و رمز عبور بازدیدکنندگان در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … می باشند.
سرگرد کیانی در توصیه به بازدیدکنندگان تاکید کرد: هموطنان عزیز باید دقت داشته باشند نشانه مهم تبلیغات، ترغیب بازدیدکنندگان جهت دیدار از سایت، کانال یا گروه خود می باشد. بنابراین باید نسبت به تبلیغاتی که اغوا کننده می باشند کمی حساس تر بود.
وی همچنین در خصوص عدم به اشتراک گذاری اطلاعات مهم و شخصی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … گفت: در صورت دسترسی افراد سودجو به نام کاربری و رمز عبور شما، این امکان وجود دارد که به تمامی اطلاعاتی که شما در صفحات خود منتشر کرده اید دسترسی داشته باشد. لذا از انتشار و به اشتراک گذاری و همچنین نگهداری اطلاعات مهم و شخصی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … خودداری کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر دسترسی به اطلاعات قربانی، دسترسی به اطلاعات اعضا و دنبال کنندگان شبکه اجتماعی وی نیز امکان پذیر است که این افراد اصولا دوستان و آشنایان قربانی هستند.
لذا هر گونه فعالیت مجرمانه تحت اکانت شما در این شبکه از سوی مجرم جهت دوستان و آشنایان شما به نام شما ثبت می گردد و باعث رنجش از شما می شود.
وی تاکید کرد: فعالیت در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … بسیار حساس است لذا حفظ اطلاعات شخصی و شخصی در این فضا به مراتب مهمتر و جدی است و بازدیدکنندگان باید در این خصوص دقت مورد نیاز را داشته باشند.
سرگرد کیانی در آخر از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس “Cyberpolice.ir” بخش مرکز امداد و فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش مردمی به ما اطلاع دهند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: طراحی | اطلاعات | تبلیغات | اطلاعات | تبلیغات | اینستاگرام | شبکه اجتماعی | افزایش فالوور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog