centaury انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار

centaury: انواع شیراز قیمت انواع میوه و تره بار روز پنجم اردیبهشت سازمان میوه و تره بار نرخ میوه روز سه شنبه شیراز

گت بلاگز وب‌گردی تأثیرات مثبت روزه‌داری بر افراد مبتلا به دیابت ، توصیه‌هایی جهت برطرف احساس تشنگی در ماه رمضان

متخصص طب سنتی گفت: مصرف آب لیمو،‌ آبغوره طبیعی و شربت عسل می‌تواند به کم کردن احساس تشنگی روزه‌داران کمک شایانی کند، همچنین سکنجبین نیز از نوشیدنی‌هایی است

تأثیرات مثبت روزه‌داری بر افراد مبتلا به دیابت ، توصیه‌هایی جهت برطرف احساس تشنگی در ماه رمضان

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، نعمت الله مسعودی متخصص طب سنتی، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و ایام روزه داری و متقارن شدن این ماه مبارک با فصل تابستان و گرما نیاز است افراد درخصوص عواملی که می تواند در برطرف احساس تشنگی آ نها موثر واقع شود مطالبی را بدانند.
وی افزود: فاصله بین گرسنگی و صرف افطار در این ماه بین 15 تا 17 ساعت طول می کشد که این عنوان جهت افرادی که جهت نخستین بار روزه می گیرند مقداری سخت است.

عبارات مهم : احساس

مسعودی ادامه داد: ماه مبارک رمضان یک تمرین جهت گرسنگی و تشنگی است و خصلت این ماه پاکسازی بدن انسان است و نباید از گرسنگی و تشنگی احساس وحشت داشته باشیم.
این متخصص طب سنتی، گفت: حضرت رسول (ص) نیز در این خصوص توصیه کرده که روزه بگیرید تا به سلامتی برسید.
وی در ادامه توصیه کرد: جهت جلوگیری از احساس تشنگی مورد نیاز است از مصرف غذاهای عطش آور یا غلیظ خودداری شود به عنوان مثال از چای پررنگ، غذاهای شور و تند، غذاهای بسیار چرب، آب داغ، قهوه، کاکائو و آب یخ نباید استفاده کرد.
مسعودی افزود: بنابر توصیه های طب سنتی نباید بلافاصله بعد از میل کردن سحری خوابید؛ لیکن این خواب باعث زیاد کردن عطش و اختلال در هضم غذا خواهد شد.
این متخصص طب سنتی، گفت: از دیگر مواردی که باعث زیاد شدن احساس تشنگی می شود می توان به ماندن بیش از حد زیر نور آفتاب، خشم و استرس، حمام کردن با آب خیلی سرد و یا گرم و مصرف بیش از حد گوشت اشاره کرد.
مسعودی اضافه کرد: بعضی افراد تصور می کنند که هر چه آب بیشتری مصرف کنند در طول روز احساس عطش کمتری خواهند داشت ولی واقعیت این است که مصرف آب زیاد کمکی به برطرف شدن عطش نمی کند؛ بلکه بهتر است به جای مصرف آب از شربت خاکشیر و آبلیمو استفاده شود.
وی گفت: مصرف آب لیمو، آبغوره طبیعی و شربت عسل نیز می تواند به کمتر شدن احساس عطش کمک شایانی کند همچنین سکنجبین نیز از دیگر نوشیدنی هایی است که می تواند جلوی تشنگی زودهنگام را بگیرد.
مسعودی درخصوص تهیه شربت سکنجبین گفت: جهت تهیه این شربت می توان از ترکیب سرکه، آب، نعنا، عسل یا شکر استفاده کرد که می توان این شربت را در فاصله بین افطار تا سحر میل کرد.
این متخصص طب سنتی، تصریح کرد: خوابیدن قبل از اذان ظهر نیز می تواند کمک زیادی به برطرف خستگی بدن و تجدید قوای افراد کند که این عنوان نیز از عوامل کاهنده احساس عطش خواهد بود.
وی در آخر به افراد بیمار توصیه کرد: نمی توان به طور عمومی به افرادی که از بیماری زحمت می برند توصیه نمود که روزه بگیرند یا نگیرند، لیکن تحقیقات نشان داده است که روزه گرفتن جهت افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند مضر نیست بلکه اثرات مثبتی خواهد داشت و این دکتر متخصص است که باید تشخیص دهد روزه گرفتن جهت چه افرادی بافایده و جهت چه افرادی مضر خواهد بود.
منبع: فارس
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: احساس | تاثیرات مثبت | روزه داری | احساس تشنگی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog